[woocommerce_product_search height="300px" placeholder="Wpisz nazwę lub kod produktu..."]

Regulamin i cennik

Bardzo prosimy o pełne zapoznanie się z regulaminem.

Regulamin łowiska

Opłaty jednodniowe

1. PONIEDZIAŁEK – CZWARTEK

Zezwolenie na połów ryb ( 3 wędki z brzegu) – cena 90 zł

( dotyczy tylko połowu metodą gruntową upoważnia do korzystania z środków pływających w celu wywozu zanęty i przynęty), oraz holowania ryb w obrębie swojego stanowiska.)

Doba rozpoczyna się o godzinie 12.00 a kończy o godzinie 12.00 dnia następnego.

2. ZEZWOLENIE WEEKENDOWE .

Obowiązuje od piątku godziny 12.00 do niedzieli godziny 15.00 –  cena 400 zł  – 2 osoby na stanowisku .

Nie dotyczy rezerwacji ” last minute ” dokonywanych bezpośrednio przed weekendem – środa, czwartek  )  – wówczas można zarezerwować stanowisko dla jednej osoby koszt 200 zł.

informacje tel. 605 562 562

a) wypożyczenie łodzi – 20 zł

b) wypożyczenie maty – 20 zł + kaucja 150 zł

c) dopłata do osoby towarzyszącej – 50 zł

d) opłata za sprzątanie stanowiska – 20 zł

Zasady połowu na łowisku :

1. Zbiornik dopuszczony jest do użytkowania tylko dla posiadaczy ważnego zezwolenia na połów wraz z aktualną kartą wędkarską. Sprzedaż zezwoleń prowadzi dzierżawca/opiekun łowiska z siedzibą w Skokach przy ulicy Sienkiewicza 17, jak również wybrane sklepy wędkarskie. Zakup zezwolenia, jest jednoznaczny z przyjęciem do wiadomości i przestrzegania przedstawionych poniżej zasad korzystania z łowiska. Na łowisku mogą przebywać tylko osoby posiadające wykupione zezwolenie. Zezwolenie należy posiadać przy sobie podczas połowu i przebywaniu na łowisku, okazywać na żądanie Państwowej Straży Rybackiej, Społecznej Straży Rybackiej, Policji, Dzierżawcy wody i osobom upoważnionym przez dzierżawcę legitymujących się legitymacją opiekuna łowiska.

2. Od 2013 roku wprowadza się zakaz połowu ryb na martwą lub żywą rybkę.

3. Dzierżawca zastrzega sobie prawo zmiany limitów i wymiarów ochronnych. Związane jest to z prawidłową gospodarką rybacką w zbiorniku.

4. Dzierżawca zastrzega sobie prawo wyłączenia łowiska z wędkowania podczas organizowania różnego rodzaju imprez takich jak np. zawody wędkarskie.
W takim przypadku w miarę możliwości postara się powiadomić wszystkich użytkowników o zaistniałym fakcie z tygodniowym wyprzedzeniem.

5. Na całym zbiorniku obowiązuje zakaz rozpalania ognisk, spożywania alkoholi wysokoprocentowych, zaśmiecania linii brzegowej i zbiornika, wyrzucania niedopałków papierosów na brzeg lub do wody, wycinania drzew , łamania gałęzi, parkowania samochodów poza miejscami wyznaczonymi w obrębie łowiska, wyrzucania węgli z grillów, głośnego zachowania.

6. Zabrania się samodzielnej budowy stanowisk wędkarskich i pomostów wędkarskich, wycinania trzciny i drzew.

7. Podczas połowu z łodzi obowiązuje zakaz wpływania w trzcinowiska ( z zakazu wyłączony jest okres IX-XII), cumowanie łodzi możliwe jest tylko w miejscu wyznaczonym przez dzierżawcę.

8. .Złamanie powyższych zasad oraz jakiekolwiek zachowanie niezgodne z ogólnie przyjętymi normami, powoduje utratę zezwolenia bez zwrotu kosztów a także możliwości odmówienie sprzedaży zezwolenia w przyszłości. Dzierżawca/opiekun łowiska jak i osoby przez niego wyznaczone mają prawo kontroli zachowania zasad i rozstrzygania w kwestiach spornych w nich nie wymienionych.

9. W kwestiach nie poruszonych w niniejszym regulaminie zastosowanie mają przepisy amatorskiego połowu ryb zgodnie z regulaminem PZW.

UWAGA!!!! Wykupując zezwolenie wyrażasz zgodę na dokonywanie przez dzierżawcę, lub osób przez niego wyznaczonych kontroli środka transportu i rzeczy osobistych w przypadku podejrzenia o zabranie ryb ponadlimitowych lub innego niewłaściwego zachowania. Dzierżawca zastrzega sobie prawo zmiany niniejszego regulaminu. W przypadku naruszenia niniejszego regulaminu dzierżawcy przysługuje prawo cofnięcia zezwolenia bez odszkodowania.

Wyposażenie obowiązkowe dla osób łowiacych  metodą gruntową.

– obowiązuje zasada „złów i wypuść” – dotyczy wszystkich gatunków ryb

– do połowu używamy wędzisk karpiowych dwu lub trzy składowych o krzywej ugięcie minimum 2,5lbs

  ( zakaz połowu  na wędziska teleskopowe )

– wprowadza się całkowity zakaz połowu metodą spławikową i feederową.

– obowiązującą metodą połowu jest metoda włosowa

– mata do odchaczania ryb tylko typu „kołyska” lub „łódka” (o bokach minimum 20cm)

– podbierak o rozstawie ramion minimum 80 cm.

– łowiąc metodą wywózki konieczność stosowania przyponu strzałowego z materiału mono o średnicy minimum 0,50mm.

– żyłka główna o średnicy minimum 0,30mm lub plecionka o wytrzymałości minimum 10kg.

– zestawy powinny być tak skonstruowane, aby w przypadku zerwania zestawu ryba miała możliwość uwolnienia się z ciężarka.

– zakaz przetrzymywania ryb w workach , złowione ryby należy zważyć i sfotografować natychmiast po złowieniu. Zasada ta nie dotyczy połowu podczas zawodów wędkarskich lub po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu tego z właścicielem łowiska. W takiej sytuacji telefon do właściciela jest całodobowy można dzwonić 24h/dobę.

– obowiązuje zakaz rozkładania podłóg w namiotach

2. Zezwolenie na połów ryb ( spining z łodzi obowiązuje zasada „złów i wypuść” ) – 100 zł/dzień/os. – od świtu do zmierzchu

a) wypożyczenie łodzi 2 osobowej – dopłata 20 zł  + kaucja zwrotna 100 zł

Standardowe wyposażenie łodzi:
Łódź 2 osobowa ( kotwica, wiosła, wylewka )
Łódź 2-3 osobowa- nowa ( kotwica, wiosła, mata do wyhaczania ryb, wylewka)

Łodzie wydawane są w godzinach 7.00 – 8.00
Zdawanie wypożyczonych łodzi w godzinach 17.00 – 18.00
Godziny wydawania i przyjmowania łodzi mogą ulec zmianie po wcześniejszym uzgodnieniu z opiekunem łowiska ( Pan Marian tel.666 909 351 ).

Obowiązuje zasada oddajesz łódź w takim stanie w jakim ją pobrałeś. W przypadku stwierdzenia uszkodzeń łodzi kaucja przepada na poczet ewentualnych
napraw.

 Wyposażenie obowiązkowe:

– plecionka na kołowrotku minimum 10kg wytrzymałości, nie stosujemy żyłek przy spiningowaniu.

– przypon stalowy długość minimum 30cm wytrzymałość minimum 10kg.
– wszystkie haczyki bezzadziorowe.
– mata do odhaczania ryb.
– przyrządy do odhaczania ryb, rozwierak i szczypce minimum 20cm

– zakaz używania chwytaków szczypcowych do podbierania ryb